Faq

Často kladené otázky ohľadne SLAVIC Race

Čo je to SLAVIC Race?

Je to najťažší prekážkový beh v tvojom meste, aký máš možnosť absolvovať. Stane sa to tvojím životným štýlom, je to skvelá možnosť vyniknúť a ukázať svoje schopnosti.

Ako sa môžem zaregistrovať na SLAVIC Race?

Jednoducho online na našej stránke www.slavicrace.com kde si vyberieš preteky na ktoré chceš ísť a klikneš na registrovať. Potom už len vyplníš potrebné údaje, príde ti potvrdzovací mail a zaplatíš poplatok za štartovné.

Ako zistím kedy a kde sa konajú preteky?

Stačí navštíviť našu stránku www.slavicrace.com a v sekcii preteky si pozrieť dátumy pretekov.

Ako získam informácie o preteku, štartovné číslo, propozície preteku na ktorom som zaregistrovaný?

Registračné ID ti bude doručené mailom, informácie o dátume konania, propozície sú na našej stránke, keď klikneš na konkrétny pretek. Štartovné číslo a časomerný čip si vyzdvihneš pri registrácii priamo v deň konania.

Čo všetko získam za zaplatené štartovné?

Ťažkú drinu, blato, vodu, pot a výborný adrenalínový zážitok, plus k tomu nejaké modriny, škrabance a iné zranenia. Pri registrácii získaš štartovné číslo a časomerný čip. Po dobehnutí do cieľa dostaneš tričko SLAVIC Race a skvelú medailu.

Aké prekážky môžem čakať na SLAVIC Race?

Určite budú dosť ťažké o to sa postaráme. Môžeš čakať veľa blata, vody, behu, lezenia, skákania, ťahania, šplhania, ostatný drôt a iné.

Aký je rozdiel medzi FAST, HEAVY a EXTREME?

Vo vzdialenosti, počte prekážok a celkovej náročnosti. V úvode našej stránky sú presné špecifikácie pretekov len si stačí vybrať.

Sú aj preteky družstiev?

Áno máme aj preteky družstiev. Všetky informácie a možné zľavy pre družstvá nájdeš na našej stránke.

Ako nájdem mapu preteku ktorého sa chcem zúčastniť?

Mapu preteku nenájdeš! My ťa určite dostatočne prekvapíme, preto sa poriadne priprav na všetko aj to čo by si nečakal.

Ak nemôžem štartovať, ale mám za seba náhradníka môže štartovať namiesto mňa?

Áno môžeš za seba nechať štartovať náhradníka, len musíš urobiť zmenu registrácie vo svojom profile kliknutím na „Substitute“. Prípadne v deň pretekov priamo na mieste. Bližšie informácie na stránke.

Kde nájdem fotky z preteku a výsledkové listiny z preteku?

Fotky, prípadne videá budú uverejňované na našich FB stránkach a na www.slavicrace.com

Čo je to SLAVIC liga?

Je to zoznam tých najlepších, ktorý štartovali na pretekoch a ich bodovanie v rámci SLAVIC Race.

Môžem nejakým spôsobom pomôcť pri pretekoch alebo pred prípravou preteku SLAVIC Race?

Určite áno, každá pomoc je vítaná, stačí ak sa zaregistruješ ako dobrovoľník na našej stránke. Je tam možnosť pomáhať pred prípravou s registráciou, propagáciou a organizáciou pretekov.

Čo môžem vyhrať ak budem finalista?

Okrem obdivu a uznania okolia môžeš získať aj hodnotné ceny pre víťazov, ktoré v BEST vlne naozaj budú naozaj veľmi zaujímavé. Ani v PUBLIC vlne nebudú na zahodenie, takže oplatí sa bežať ako o život.

Čo je to BEST SLAVIC club? A ako sa môžem stať členom?

Je to club elitných pretekárov, ktorý úspešne absolvovali všetky tri druhy pretekov. Listina členov je uverejňovaná na našich stránkach a členovia sa odlišujú svojou výnimočnosťou oproti ostatným pretekárom.

V čom je SLAVIC Race iný ako ostatné behy?

U nás nájdeš najviac prekážok na trase a niektoré ťa určite prekvapia. Nie je to len o behu, sile a rýchlosti, je to o životnom štýle a hodnotách. Nami preferované lokality priamo súvisia s kultúrou Slovanov a určite si po preteku budeš mať čo pozrieť v okolí, spoznať históriu a staré zvyky.

Dá sa registrovať aj iným spôsobom ako online, napr. poštou alebo telefonicky?

Nie nedá sa, jediná možnosť je cez online systém alebo priamo v deň pretekov.

Koľko stojí štartovné na SLAVIC Race?

Po kliknutí na sekciu preteky a vybratí konkrétneho preteku sa ti zobrazí tabuľka s cenami na konkrétny pretek. Čím skôr sa zaregistruješ tým môžeš mať lepšiu cenu, takisto ak si vytvoríš tím môžeš mať lepšiu cenu za štartovný poplatok.

Ceny sú uvedené za osobu alebo za družstvo?

Ceny sú uvádzané za osobu a následne sú vyznačené zľavy pri včasnej registrácii alebo tíme.

Dá sa zrušiť registrácia a požiadať o vrátenie už zaplateného poplatku za štartovné?

Nie nedá sa zrušiť registrácia a vrátenie nie je možné. Je len možnosť náhradníka, ktorého si musí nájsť pôvodný účastník sám a taktiež finančné vyrovnanie je medzi pôvodným účastníkom a novým.

Ako funguje systém štartovných vĺn?

Pred obedom štartuje prvá vlna o 11.30hod, ktorá je BEST vlna. Potom od 12hod prvá PUBLIC vlna a v 15 minútových intervaloch budú púšťané ostatné vlny s označením PUBLIC. Maximálny počet štartujúcich v jednej vlne je 300 účastníkov.

Aký je rozdiel medzi BEST a PUBLIC vlnami?

V BEST vlne odporúčame štart účastníkom, ktorý pravidelnejšie športujú a chcú sa porovnať s tými najlepšími. Táto vlna je za príplatok, ale ocenenie bude vyhlásené na stupni víťazov. V BEST vlne sú ceny pre víťazov oveľa hodnotnejšie ako v PUBLIC vlne.

Čo mám robiť ak dochádza počas procesu registrácie k technickým problémom?

Treba vyskúšať aj iný prehliadač, prípadne si skontrolovať pripojenie k sieti. Prípadne pozrieť či má tvoj počítač povolené užívanie cookies.

Existuje aj SLAVIC Race pre deti?

Samozrejme mysleli sme aj na deti, ale trasu sme patrične skrátili, zjednodušili a upravili vynechaním niektorých nevhodných prekážok ako je ostnatý drôt. Určite budú špinavé a mokré.

Ako sa dá zaregistrovať moje dieťa na detský SLAVIC Race?

Registrácia bude možná len v deň pretekov priamo na mieste, hodinu pred štartom, ktorý sa zvyčajne bude konať okolo 11hod pred štartom prvej vlny. Štartovať môžu deti od 6 rokov do 14 rokov.

Existuje nejaký vekový limit, ktorý musí splniť pretekár na SLAVIC Race?

Vekový limit je stanovený od 15 rokov do 100 rokov. Osoby mladšie ako 18 rokov musia mať súhlas od rodičov na tlačive REVERZ – VYHLÁSENIE O PRÁVNEJ ZODPOVEDNOSTI PRI ÚJME NA ZDRAVÍ A AUTORSKÝCH PRÁVACH

Ak som zabudol pri registrácii uplatniť si zľavový kupón viem ešte zmeniť registráciu a použiť ho?

Pri registrácii sa ti zobrazí v spodnej časti možnosť pridania ďalšieho účastníka. Podrobný popis na našej stránke v sekcii Ako sa zaregistrovať.

Ako môžem vytvoriť družstvo?

Pri registrácii sa ti zobrazí v spodnej časti možnosť pridania ďalšieho účastníka. Podrobný popis na našej stránke v sekcii Ako sa zaregistrovať.

Vymazal som potvrdzovací email, kde alebo ako môžem dostať opäť potvrdzovací email?

Ak sa prihlásiš do svojho profilu, odtiaľ si ho môžeš vytlačiť.

Môžem presunúť moju registráciu na iný pretek?

Nie presunutie nie je možné.

Majú aj študenti nejakú zľavu?

Nie študenti nemajú zľavu.

Dokedy je stanovená lehota na registráciu na pretek a ako zistím či ešte stále je nejaké voľné miesto?

Uzavretie registrácie býva zvyčajne už 7 dní pred pretekom pre platbu cez účet a pre kartu 3 dni.

Ako sa dá ušetriť na registrácii?

Pozri si zľavy pre tím a skorú registráciu.

Čo by som si mal obliecť na pretek?

Niečo v čom sa budeš cítiť dobre a náhradné oblečenie. Určite si nezabudnite vziať aj vlastné zdroje pitnej vody.

A čo počasie?

V zásade sa pretek bude konať v akomkoľvek počasí. Dážď, horúčava, zima a ani vietor nie je dôvod na zrušenie preteku. Jedine ak by došlo ku klimatickému extrému s povodňami, zemetrasením, hurikánom, lesný požiar prípadne iné udalosti, ktoré by ohrozili účastníkov na živote. Zmena dátumu preteku v prípade takýchto udalostí bude uverejnená na našich stránkach.

O ktorej sa mám v deň pretekov dostaviť a čo si mám zo sebou doniesť?

Odporúčame prísť minimálne 2 hodiny pred pretekom, pretože je nutné sa zaregistrovať. K registrácii potrebuješ občiansky preukaz a podpísaný reverz so štartovným číslom. A nezabudni doniesť si ešte dobrú náladu, odhodlanie a vytrvalosť.

Môžem si na pretek vziať psa alebo iné domáce zviera?

Môžeš si doniesť psa alebo iné domáce zviera ako diváka, ale určite sa nemôže zviera zúčastniť na samotnom preteku.

Čo ak budem potrebovať lekársku pomoc?

Na trase pri prekážkach sú dobrovoľníci, ktorí privolajú lekársky personál. Lekársky personál je súčasťou preteku a budú prítomní v areáli konania.

Môžu diváci chodiť popri trati a zdržiavať sa vedľa trate?

V okolí trate sa môžu diváci zdržiavať, povzbudzovať, fotiť ale nesmú vstupovať do dráhy preteku a ani žiadnym spôsobom obmedzovať pretekárov.

Čo ak vynechám nejakú prekážku, je za to trest?

Naši štartujúci nevynechávajú prekážky oni ich zdolávajú! V prípade vynechania prekážky dôjde k diskvalifikácii, iba v prípade neplavcov pri vodnej prekážke je možnosť vynechania a trest je dvojnásobný ako pri neprekonaní prekážky. Pri neprekonaní prekážky musí štartujúci urobiť 30 burppes.

Sú na pretekoch občerstvovacie stanice a prístup k prvej pomoci?

Áno určite bude aspoň jedna občerstvovacia stanica, ale odporúčame vziať si aj vlastné zdroje (nie v sklenenej nádobe). Prvá pomoc bude k dispozícii.

Ak bude na trati vodná priekopa, čo mám robiť ak neviem plávať?

Neplavci musia oznámiť dobrovoľníkom to, že nemôžu prekonať prekážku a potom absolvujú trest v podobe 60 burppes.

Je určený nejaký časový limit na ukončenie preteku?

Časový limit je do 19hod, prípadne sa upraví v závislosti od poslednej štartovnej vlny a ročného obdobia vzhľadom k tomu, že v niektorých mesiacoch sa stmieva oveľa skôr.